Fot. YouTube

Cud eucharystyczny w Sokółce. Ojciec Manjackal: widziałem uzdrowienia dziejące się podczas Eucharystii [WIDEO]

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Wydarzenie eucharystyczne w Sokółce, po badaniach naukowych patomorfologów i orzeczeniach specjalnie powołanej komisji, uznane jest na szczeblu diecezjalnym. Skrupulatnie gromadzone są świadectwa otrzymanych łask i potwierdzenia badań niewyjaśnionych medycznie uzdrowień.

O rozszerzeniu kultu na cały Kościół decyzję wydaje Stolica Apostolska, która jest na bieżąco informowana o kulcie eucharystycznym i doznawanych przez wiernych łaskach. Ponad dwa lata temu całą dokumentację dotyczącą Cząstki Eucharystycznej przekazaliśmy do Rzymu, do Kongregacji Rozkrzewiania Wiary i czekamy na jej odpowiedź. W tej chwili trudno mi powiedzieć, czy to będzie trwać rok, dwa lata czy dłużej. Wiemy, że przy ważnych objawieniach, takich jak w Fatimie czy w Lourdes badanie kanoniczne ze strony władz kościelnych trwało długo, całymi latami i dopiero potem zostały one ogłoszone jako autentyczne. Podobnie jest i w tym przypadku.

>>8 cudów eucharystycznych, które wydarzyły się w Polsce

Ks. kan. Stanisław Gniedziejko, kustosz sokólskiego sanktuarium przypomniał, że w związku z otrzymywanymi tu przez ludzi łaskami, kościół św. Antoniego – miejsce Wydarzenia Eucharystycznego, został podniesiony 25 marca 2017 roku do rangi sanktuarium Najświętszego Sakramentu. Corocznie przyjeżdża tu do stu tysięcy pielgrzymów, najczęściej prosząc o łaskę uzdrowienia, nawrócenia, naprawy życia rodzinnego, czy łaskę poczęcia dziecka.

Zobacz także
Wasze komentarze