Fot. osaopaulo.org.br

Cudownie uzdrowiony za przyczyną pastuszków z Fatimy chłopiec przyjechał do Polski

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

10-letni Lucas, którego cudowne uzdrowienie doprowadziło do kanonizacji pastuszków z Fatimy: bł. Hiacynty i bł. Franciszka przyleciał z rodziną z Brazylii do Szczecina.

W 2013 roku w marcu, Lukas bawił się z siostrą i wypadł z okna. Lekarze nie dawali mu większych szans na przeżycie, miał uszkodzoną czaszkę i mózg. Wtedy o modlitwę poproszono siostry Karmelitanki. Jedna z nich, podchodząc do tabernakulum znalazła klucz z breloczkiem, na którym byli błogosławieni Franciszek i Hiacynta. Siostra poprosiła, przez ich wstawiennictwo, Boga o cud. – Po trzech dniach, od momentu modlitwy, Lucas wybudził się i została odłączona cała aparatura medyczna. Obudził się bez żadnych konsekwencji pourazowych, nie było żadnych symptomów jakiegokolwiek wypadku – podkreśla Joao Batista, ojciec Lucasa. 

Po niespełna dwóch tygodniach wyszedł ze szpitala. W pełni zdrowy. Dziś jak sam przyznaje modli się do patronów. Modlę się bo wielu ludzi prosi o modlitwę i wiem, że jeżeli się modlę, to Bóg jest z nami – podkreślił Lucas.

Fot. jn.pt

Na pomysł zaproszenia do Szczecina uzdrowionego chłopca wpadł kustosz Sanktuarium Dzieci Fatimskich ks. Marek Maciążek. Jedyne na świecie Sanktuarium Dzieci Fatimskich i znajduje się na os. Kasztanowym.

Rodzina z Brazylii ma w planach wizytę w Łagiewnikach, Częstochowie, a także w Warszawie.

Zobacz także
Wasze komentarze