Czechy: spotkanie młodych katolików

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Ponad 7 tys. młodych katolików z Czech i Moraw uczestniczy w krajowym spotkaniu młodzieży w Ołomuńcu.

Przez tydzień młodzi od 15. do 30. roku życia uczestniczą w spotkaniu wzorowanym na Światowych Dniach Młodzieży. Codziennie odprawiane są Msze, jest dużo modlitwy, głoszone są katechezy i składane świadectwa, ale odbywają się też koncerty i zajęcia sportowe. Organizatorzy zaprosili również ciekawych ludzi ze świata kultury i nauki.

Ogólnokrajowe spotkania młodzieży Kościół katolicki w Czechach przygotowuje raz na pięć lat w różnych miejsach. Za każdym razem liczba ich uczestników wzrasta. Na poprzednie, zorganizowane w Žďárze nad Sázavą, przybyło 5 tys. młodych, tym razem o ponad 2 tys. więcej. Ołomuniec jako miasto uniwersyteckie nie miał problemu z zakwaterowaniem tak wielkiej liczby osób – zapewniono im noclegi w akademikach.

Jutro do uczestników czeskiego spotkania dołączy gość z Watykanu ks. João Chagas, dyrektor sekcji ds. młodzieży w Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia. Przy tej okazji dojdzie do nieoficjalnych rozmów na temat kandydatury Pragi na gospodarza ŚDM w 2022 r. Będzie w nich uczestniczył m.in. czeski ambasador przy Stolicy Apostolskiej Pavel Vošalík. Ks. Chagas ma na tym polu wielkie doświadczenie. Sam bowiem był organizatorem spotkania w Rio de Janeiro w 2013 r.

Zobacz także
Wasze komentarze