Czego Europa zazdrości Polsce?

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
„Marsze dla życia i rodziny są bardzo dobrą okazją, żeby wyjść rodzinnie i radośnie na ulice, aby nikt nie mógł zapomnieć o polskich rodzinach, których zazdrości Wam cała Europa!” – podkreślił pochodzący z Francji działacz pro-life Bertrand Bisch.

Bish jest związany z cieszyńską Wspólnotą Mężczyzn w Modlitwie „Nikodem”. Ta właśnie wspólnota organizuje po raz szósty Marsz dla Życia i Rodziny. Od początku cieszyńskie marsze mają wymiar ekumeniczny i gromadzą wyznawców Chrystusa różnych Kościołów z Polski i Czech.

W liście otwartym, zapraszającym na niedzielne wydarzenie, mieszkający od lat w mieście nad Olzą francuski działacz pro-life zwrócił uwagę, że w ostatnich miesiącach w kilku polskich miastach władze postanowiły wprowadzić „Europejską Kartę Równości”. „Trzeba się cieszyć z tego, że władze troszczą się o równość szans dla naszych dzieci. Wszystko byłoby piękne, gdyby nie to, że do programów edukacyjnych wkradł się obowiązek nauki teorii gender. To wygląda jak muchomor w pachnącej zupie grzybowej” – podkreślił i przypomniał, że w Szwecji, po wdrożeniu gender w szkołach, dramatycznie wzrosła liczba samobójstw wśród młodych.

Zdjęcie: Bertrand Bisch, fot: Łukasz Dejnarowicz/Forum

„Żaden rodzic nie chce, aby na jego dziecku przeprowadzano tak niebezpieczne eksperymenty! Czy władze nie powinny grać w otwarte karty, ujawniając treść programów i konsultując ją z rodzicami? W mojej ojczyźnie, we Francji, nowy rząd usunął gender z programów szkolnych, dlatego że rodzice i nauczyciele nie zgodzili się na nie. Czy my w Polsce jesteśmy gorsi?” – dodał Bisch i zachęcił, by wziąć udział w kolejnym marszu ulicami Cieszyna.

Cieszyński Marsz w obronie życia i rodziny rozpocznie się 10 czerwca o godz. 13.30 na rynku w Cieszynie. Uczestnicy wezmą udział w „Rodzinnym polonezie” i następnie przejdą ulicami miasta. Po marszu zaplanowano festyn na dziedzińcu klasztoru sióstr boromeuszek. Tego samego dnia w diecezji bielsko-żywieckiej zaplanowano Marsze dla Życia i Rodziny w Żywcu i Oświęcimiu. W całej Polsce odbędą się w wielu miastach. Pisaliśmy już o tym na naszym portalu.

Zobacz także
Wasze komentarze