Fot. wikimedia.com

Czy katolik ma obowiązek uczestnictwa w procesji Bożego Ciała?

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Dziś Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie nazywana Bożym Ciałem. W całym kraju odbywają się procesje eucharystyczne do czterech ołtarzy. Czy katolicy mają obowiązek uczestnictwa w procesji Bożego Ciała?

Odpowiedź jest prosta – nie, nie mamy obowiązku uczestnictwa w procesji Bożego Ciała. Oczywiście zachęcamy do tego, by wraz z Jezusem Eucharystycznym przejść ulicami naszych miast, miasteczek i wsi. To nie obowiązek, ale przywilej. 

Tym, którzy wybierają się na procesje, przypominamy, że czekają nas dzisiaj upały. Większość procesji odbywa się w najcieplejszej części dnia, przez dość długi czas będziemy wystawieni na działanie promieni słonecznych. Dlatego pamiętajmy, by ochronić twarz kremem z wysokim filtrem. Nie zapomnijmy też o zabraniu ze sobą nakrycia głowy. Konieczne jest też picie dużych ilości wody – idąc na procesję, nie zapomnijcie o wzięciu ze sobą butelki wody!

Obowiązku uczestnictwa w procesji nie mamy, ale Boże Ciało to święto nakazane, co oznacza, że MAMY DZIŚ OBOWIĄZEK uczestnictwa we mszy świętej. Uczestnictwo w procesji nie zastępuje udziału w Eucharystii. To liturgia mszy świętej powinna być dla nas centralnym punktem dzisiejszego dnia.

Zobacz także
Wasze komentarze