epa06363352 A handout picture provided by the Vatican newspaper L’Osservatore Romano shows Pope Francis on the steps of his airplane as he prepares to depart from the airport in Dhaka, Bangladesh, 02 December 2017. Pope Francis’ visit in Myanmar and Bangladesh went from 27 November to 02 December. EPA/OSSERVATORE ROMANO/HANDOUT HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES Dostawca: PAP/EPA.

Czy podróż papieża do Mjanmy ma związek z Chinami?

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W obszernym podsumowaniu papieskiej wizyty w Mjanmie i Bangladeszu rzymski liberalny dziennik „Il Foglio” zwraca uwagę, że na Mszy, którą Franciszek odprawił 29-go listopada w Rangunie w parku Kyaikkasan, widziano „grupę osób w sutannach z chińską flagą”.

Papież i Chiny na rzecz pokoju?
Gazeta Podkreśla, że po wyjeździe papieża pani Aung San Suu Ky udała się do Pekinu, a ukazujący się tam dziennik „Global Times”, „który zależny jest od chińskiej partii komunistycznej, opublikował artykuł na temat papieskiej wizyty, oceniając ją pozytywnie”.

Chiny mediatorem?
Na zakończenie „Il Foglio” dodaje, że „podobnie jak papież rokowania pomiędzy Mjanmą a Bangladeszem popierają Chiny, które gotowe są podjąć się roli mediatora”.

Czy podróż papieża do Mjanmy ma związek z Chinami?
6 (100%) 2 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze