Fot. EPA/ANDREW MEDICHINI

Papież wraca do Watykanu.

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Samolot Boening 777 bengalskich linii lotniczych BIMAN z papieżem na pokładzie odleciał z międzynarodowego lotniska w Dhace do Rzymu. Tym samym Franciszek zakończył trzydniową wizytę apostolską w Bangladeszu i swoją 21. podróż zagraniczną, w ramach której odwiedził wcześniej Mjanmę.

Na lotnisku odbyła się krótka ceremonia pożegnania z udziałem z premiera Bangladeszu panią Sheikh Hasiną Wajed i przedstawicielami władz. Papieski samolot oczekiwany jest na rzymskim lotnisku Fiumicino ok. godz. 23.00 naszego czasu.


Zgoda i pokój
W ciągu trzech dni w stolicy Bangladeszu – Dhace papież odprawił Mszę św. w parku Suhrawardy Udyan z udziałem ok. 100 tys. wiernych, spotkał się z władzami, wyznawcami różnych religii, z biskupami, księżmi, zakonnikami i młodzieżą. Hasłem wizyty były słowa: „Zgoda i Pokój”.

Była to 21. podróż zagraniczna papieża, w ramach której odwiedził on jeszcze Mjanmę (27-30 listopada). Franciszek był trzecim Następcą św. Piotra, który odwiedził Bangladesz. W  1986 roku przebywał tam Jan Paweł II a w 1970 roku Paweł VI w drodze na Daleki Wschód, do Australii i Oceanii na krótko zatrzymał się w Dhace – wówczas stolicy Pakistanu Wschodniego, a dziś Bangladeszu.

Papież wraca do Watykanu.
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze