Zdjęcie: Anioł

Czy także niewierzący ma anioła stróża?

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Wiemy, że każdy wierzący człowiek ma anioła stróża, ale co z nieochrzczonymi? Można się też zastanawiać, skąd Bóg wiedział, ilu ludzi będzie istniało, żeby stworzyć odpowiednią liczbę aniołów, którzy będą się opiekować każdym człowiekiem. 

Anioł stróż dla każdego  

Bóg chce zbawić każdego człowieka. Zadaniem anioła stróża jest doprowadzenie człowieka do nieba. Zatem skoro Bogu zależy na tym, by każdy człowiek znalazł się w niebie, to trudno uwierzyć, że mógłby pozbawić kogoś tak cennej pomocy. W tej perspektywie można mówić o tym, że każdy, nawet niechrześcijanin czy ateista, ma swojego anioła stróża. 

Także każdy ateista, człowiek odrzucający Boga, ma anioła stróża, ponieważ dopóki żyje na Ziemi, ma szansę na nawrócenie, ma szansę otworzyć się na ogromną Bożą miłość, o której próbuje go przekonać anielski posłaniec. Anioł stróż inspiruje do Bożego myślenia, jest przekazicielem Bożych natchnień, ale oczywiście jego pomoc nie jest mechaniczna, ale zależy od woli człowieka i od tego, czy chce współpracować na drodze do zbawienia, czy nie.  

Jakkolwiek by było, jednego możemy być pewni. Anioł stróż nieustannie się modli za każdego z nas. 

Czy Bóg to dobrze policzył? 

Dane z 1 stycznia 2018 r. mówią, że obecnie na Ziemi jest ponad 7,6 mld mieszkańców. A zatem tylu jest aniołów stróżów. Oczywiście najwięcej aniołów jest zaangażowanych w to, by pomagać w drodze do Boga Chińczykom.  

A gdyby jeszcze doliczyć tych wszystkich ludzi, którzy żyli d początku zaistnienia człowieka? Szacuje się, że do tej pory życie przeżyło około 107 mld przedstawicieli gatunku homo sapiens. Do tego jeszcze dochodzi liczba tych wszystkich ludzi, którzy zaistnieją w przyszłości. Specjaliści szacują, że w 2100 roku może nas być około 11,2 mld.  

Nie wiemy, jak Bóg to robi. Może po prostu aniołów jest tak dużo, że kończą się nasze ludzkie statystyki, brakuje nam miejsca na skali. Bo skoro Bóg jest nieskończony, to pewnie nie jest dla Niego problemem stworzenie nieskończenie wielu aniołów stróżów. Może jest ich o wiele więcej niż kiedykolwiek będzie ludzi na ziemi? Przecież Boga nie ograniczają nasze statystyki ani sposoby liczenia.

Zobacz także
Wasze komentarze