papież

papież

Delegacja Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM odwiedzi Panamę

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Na rekonesans do Panamy wyjechała polska delegacja Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM. W ciągu trzynastu dni odwiedzi najważniejsza miejsca w kraju i spotka się z przedstawicielami Kościoła w Panamie oraz miejscową młodzieżą.

– Chcemy bliżej poznać kraj najbliższych ŚDM oraz podzielić się swoim doświadczeniem spotkania z papieżem Franciszkiem w Krakowie – powiedział dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM w Polsce ks. Emil Parafiniuk.

W programie wyjazdu planowane są między innymi spotkania z przedstawicielami Kościoła oraz władzami państwowymi, w tym między innymi z bp Panamy abp José Domingo Ulloa Mendieta, członkami Komitetem ŚDM w Panamie, oraz osobą odpowiedzialną za przygotowanie wydarzenia centralnego i ambasadorem Panamy w Polsce, który aktualnie przebywa w swoim kraju.

Polska delegacja odwiedzi także kilka panamskich diecezji, w których planowane są tzw. dni w diecezjach poprzedzające spotkanie z Ojcem Świętym. – Będziemy chcieli ocenić możliwości i warunki poszczególny miejsc by zdecydować gdzie w czasie ŚDM zatrzyma się młodzież z Polski – zapowiedział ks. Parafiniuk.

Delegacji będzie towarzyszył jedyny polski misjonarza posługujący w tym kraju Ks. Józef Gwóźdź SVD.

Najbliższe ŚDM odbędą się między styczniem a marcem 2019 roku.

Delegacja Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM odwiedzi Panamę
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze