McDonald’s przy Watykanie włącza się w pomoc ubogim

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Sieć popularnych punktów McDonald’s, która od kilku tygodni jest także obecna na Borgo Pio w bezpośrednim sąsiedztwie Watykanu, o czym nie tak dawno pisaliśmy, postanowiła włączyć się w pomoc ubogim i bezdomnym.

Włoska organizacja dobroczynna Instytut Medicina Solidale zapowiedziała, że od 16 stycznia jej wolontariusze będą w każdy poniedziałek rozdawać biednym i potrzebującym bezpłatnie posiłek specjalnie przygotowany dla nich przez ten fast-food. Składają się nań podwójny cheeseburger, świeże kawałki jabłka i butelka wody.

Dyrektorka Instytutu Lucia Ercoli oznajmiła, że od najbliższego poniedziałku bezdomni i głodni otrzymają, dzięki współpracy z firmą amerykańską, ponad tysiąc takich porcji – po sto przez dziesięć kolejnych poniedziałków. W rozmowie z Radiem Watykańskim zauważyła, że „jest to w istocie niewielka kropla w oceanie tych rzeczy, które daje wiele innych stowarzyszeń i liczni ludzie, poświęcający swój czas na pomaganiu innym”.

W oświadczeniu zapowiadającym nową akcję Ercoli wyraziła zadowolenie z faktu, że sieć fast-foodów „bardzo szybko odpowiedziała” na propozycję „podarowania jedzenia tym, którzy żyją na ulicy w okolicach Placu św. Piotra”.

Zwróciła przy tym uwagę, że „Medicina Solidale” od dawna współpracuje z urzędem Jałmużnika Papieskiego (którym od sierpnia 2013 jest Polak abp Konrad Krajewski), np. w zakresie opieki lekarskiej nad bezdomnymi, a obecne porozumienie z McDonald’sem pozwoli także pomóc zapewnić im wyżywienie. „Dzięki tym posiłkom zrobimy ważny krok w zapewnieniu wielu kobietom i mężczyznom, żyjącym na ulicy pokarmu bogatego w proteiny i witaminy” – dodała szefowa tej organizacji charytatywnej, istniejącej od 2003 i pomagającej przede wszystkim bezdomnym na peryferiach stolicy Włoch.

Fot. JeepersMedia, flickr.com

McDonald’s przy Watykanie włącza się w pomoc ubogim
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze