końskie

fot. kadr z materiału Drone Vision (YouTube)

Diecezja radomska: satanistyczny symbol na kościele

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Sprofanowano kościół pod wezwaniem Chrystusa Odkupiciela w Końskich w diecezji radomskiej. Na murach świątyni nieznani sprawcy namalowani satanistyczny symbol.

O zdarzeniu poinformował ks. Artur Kowalczyk, proboszcz miejscowej parafii. Opowiada, że na kościele namalowano satanistyczny symbole „666” z dopiskiem „Ty Jesteś Bóg”.

– Zdarzenie zostało stwierdzone 16 lutego po nabożeństwie z modlitwą o uwolnienie. Od razu skojarzyliśmy tę profanację z nabożeństwem. Nie wykluczam, że do profanacji mogło dość w czasie ferii zimowych, które w województwie świętokrzyskim zakończyły się do 9 lutego. W tym okresie młodzież miała dużo wolnego czasu – powiedział Radiu Plus Radom ks. Artur Kowalczyk.

>>> Konin: mężczyzna z krzyżem w ręku dewastował kościół. Już został ujęty przez policję 

– Trzeba się modlić za pogubionych ludzi, którzy szukają swojego miejsca na ziemi. Nie wykluczam, że ktoś dopuścił się tego czynu dla poklasku. Nie słyszałem, żeby w okolicy były grupy, które identyfikują z symboliką satanistyczną – dodał proboszcz koneckiej parafii. Wierni zadeklarowali, że jutro przyjdą i pomogą w usunięciu napisów.

W najbliższym czasie zostanie odprawione nabożeństwo ekspiacyjne.

Zobacz także
Wasze komentarze