Ekstremalna Droga Krzy¿owa

PAP/Marcin Bielecki

Diecezja zielonogórsko-gorzowska: Na EDK zapisało się już ponad 1200 osób

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Już ponad 1200 osób zapisało się na Ekstremalne Drogi Krzyżowe w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. 12 kwietnia można wybrać jedną z 31 tras w całym regionie. Najkrótsze mają po 25 km, a najdłuższa 109.

Oprócz tras ponad 40 km są trasy będą trasy 25 i 30 km. – Zaobserwowaliśmy, że ponad połowa osób nie dochodzi do końca i poddaje się na 20, 30 km. I postanowiliśmy zrobić takie trasy, aby dać im szansę przejścia w całości. Jest też trasa bardzo ekstremalna z Rokitna do Zielonej Góry, która liczy 109 km. Zapisało się na nią już 5 śmiałków – wyjaśnia Rafał Wojtkiewicz, koordynator diecezjalny EDK.

Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się cztery lata temu. – Pod figurę Chrystusa Króla w Świebodzinie przybyło 250 pątników z Zielonej Góry. Rok później do tego miejsca prowadziło już 7 tras, wychodzących promieniście z siedmiu miast oddalonych o ponad 40 km. Tradycyjnie parafialna wspólnota ARS FAMILIA również przygotowała śniadanie, tym razem na 600 osób. W tym roku także na wszystkich, którzy dotrą do figury Chrystusa w Świebodzinie, będzie czekało „śniadanie życia” bo tak o śniadaniu mówią kroniki – wyjaśnia z uśmiechem koordynator.

„Kościół XXI wieku” – to hasło tegorocznej EDK. – Warto wyruszyć, podjąć wyzwanie, aby samemu się przekonać, czym jest EDK, które coraz bardziej wpisuje się w mapę wydarzeń, już nie tylko w Polsce, stanowiąc odpowiedź na oczekiwania ludzi XXI wieku – zauważa koordynator.

Zobacz także
Wasze komentarze