Dolnośląskie: 15 osób rannych po wybuchu w fabryce prochu

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

15 osób odniosło obrażenia w wyniku eksplozji, do której doszło w środę w budynku zakładów produkujących proch strzelniczy w Mąkolnie w pow. ząbkowickim na Dolnym Śląsku. Dwie osoby nadal są poszukiwane w gruzowisku. Budynek całkowicie się zawalił.


Jak powiedział PAP dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratowniczej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, bilans poszkodowanych wzrósł do 15. Początkowo straż podała, że obrażenia odniosło sześć osób. „Cztery trafiły do szpitali, pozostałych jedenaście odniosło niegroźne obrażenia” – powiedziała dyżurny. Ranni to pracownicy zakładu oraz osoby postronne.

Ludzkie szczątki wydobyto z gruzowiska budynku zakładów produkujących proch strzelniczy w Mąkolnie w pow. ząbkowickim na Dolnym Śląsku. „Na razie nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy szczątki należą do jednej czy do więcej osób” – powiedział PAP dyżurny WSKR we Wrocławiu.

Ratownicy z gruzowiska wydobyli ludzkie szczątki. Straż poszukuje dwóch osób, które mogły znajdować się w budynku zakładów produkujących proch strzelniczy, w którym w środę doszło do wybuchu. „Na razie nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy szczątki należą do jednej czy do więcej osób” – powiedział PAP dyżurny WSKR we Wrocławiu.

W wyniku wybuch obrażenia odniosło 15 osób. Cztery trafiły do szpitala. Ranni to pracownicy zakładu oraz osoby postronne.

 

Parterowy budynek, który się zawalił, miał wymiary 15 na 20 metrów. To jeden z kilku, w których znajdują się zakłady produkujące proch strzelniczy.

Na miejscu są 22 zastępy straży pożarnej, w tym grupa ratownictwa chemicznego oraz grupa ratowniczo-poszukiwawcza.

W położonej niedaleko Złotego Stoku wsi Mąkolno produkowano proch strzelniczy już pod koniec XVII w.

Dolnośląskie: 15 osób rannych po wybuchu w fabryce prochu
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze