Fot. Domena publiczna

Dominikański „Netflix” wystartował

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Dzisiaj portal dominikanie.pl zamienił się w „teologiczno-kaznodziejsko-duszpasterską” platformę wideo, na podobieństwo filmowej platformy Netflix.

Zapowiedź pojawiła się kilka miesięcy temu we vlogu o. Szustaka na kanale Langusta na palmie w serwisie YouTube. Wcześniej dominikanin rozliczył się z widzami i darczyńcami z wydawania funduszy pozyskanych poprzez serwis Patronite.

– Chcemy rozwijać wyłącznie treści wideo, ponieważ odkrywamy, że to jest najlepsza forma do głoszenia Słowa Bożego w dzisiejszym świecie, najlepsza forma dostarczania katolikom dobrze zrealizowanej i nagranej duchowej strawy – powiedział portalowi Stacja7.pl o. Adam Szustak. Dodając, że do takiego rozwoju zobowiązała go poprzednia Kapituła zakonna, obradująca wczesną wiosną.

Bazą nowej platformy wideo został istniejący portal Dominikanie.pl, jednak do obsługi realizacyjnej nowego przedsięwzięcia została powołana specjalna fundacja. Nowy serwis ma się różnić rozmachem od tego, co dotychczas dominikanin ze współbraćmi realizowali w serwisie YouTube.

– Będą to nie tylko filmy z rozważaniami biblijnymi, jak dotychczas, ale również treści teologiczne – bo i takich braci mamy u siebie; treści liturgiczne a nawet specjalna sekcja dla dzieci, o którą wielu widzów mnie prosi – mówił o. Szustak. Dodał także, że autorami tych filmów będą nie tylko inni dominikanie, ale również “inni, dobrzy twórcy”, na razie jednak nie ujawnia jacy.

Studio, w którym znajdzie się główna siedziba portalu znajduje się na warszawskim Żoliborzu, w postindustrialnym budynku z loftami. Pierwsze prace rozpoczęły się już w lipcu, aby Fundacja i realizacja nagrań mogła zacząć się we wrześniu.

Fundusze do zasilenia tej działalności mają pochodzić z datków widzów i sympatyków ojców dominikanów, a miejscem ich pozyskiwania pozostanie serwis Patronite. W ubiegłym roku, gdy we wrześniu o. Szustak poprosił o wsparcie poprzez ten serwis, bardzo szybko kwota, jaką wsparli go użytkownicy ustanowiła nowy rekord Patronite.

Zobacz także
Wasze komentarze