Drohiczyn: od listopada będą msze w rycie trydenckim

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Hajnówka i Drohiczyn to dwa miejsca, w których 14 i 15 października 2017 r. odbyły się Dni Tradycji. Zainaugurowały one celebrację Mszy św. w starej formie rytu rzymskiego w Diecezji Drohiczyńskiej.

Od listopada 2017 r. w każdą pierwszą niedzielę miesiąca Msze św. w starej formie rytu rzymskiego (trydenckie) będą celebrowane w Drohiczynie w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny o godz. 16.00.

Gościem specjalnym Dni Tradycji był o. Cuthbert Brogan OSB, który celebrował tzw. Msze Trydenckie w klasztorze Mniszek Klarysek od Wieczystej Adoracji w Hajnówce oraz w kościele pofranciszkańskim w Drohiczynie. Liturgię ubogacał śpiew scholi „Vox Iucunda” pod dyrekcją Agnieszki Mycki. Uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać wykładów zaproszonych gości: prof. dr hab. Beaty Bodzioch „Śpiewy w języku polskim – dzieje ich miejsca w liturgii rzymskiej”, dr Pawła Milcarka „Cisza w liturgii”, ks. dr Rafała Pokrywińskiego „Teologiczna refleksja o muzyce sakralnej”, dr Jerzego Mycki „Wprowadzenie do modlitwy tradycyjną liturgią”.

W ramach przeglądu muzyki religijnej wystąpiły: schola ss. Klarysek pod kierunkiem s. M. Franciszka, schola gregoriańska KUL, pod dyrekcją Beaty Bodzioch oraz chór „Tercja” SDK Świdnik i chór gminy Kurów, pod dyrekcją Bogdana Lipińskiego.

Drohiczyn: od listopada będą msze w rycie trydenckim
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze