Zachęcą dzieci do prokreacji

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Ministerstwo Zdrowia przygotowało program dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Program ma przeciwdziałać tendencji odkładania prokreacji (widocznej szczególnie w Europie Zachodniej, gdzie decyzja o założeniu rodziny zapada często później niż w 35. roku życia). Kuratorzy oświaty skierowali do dyrekcji szkół listy zachęcające do uczestnictwa w programie. Uczniowie dowiedzą się między innymi, że antykoncepcja bywa przyczyną niepłodności, a kilkadziesiąt lat temu ludzie szybciej decydowali się na posiadanie dzieci a rodziny były wielodzietne i wielopokoleniowe.

Według Ministerstwa obecna kultura wydłuża ten proces, zwłaszcza u osób z wyższym wykształceniem, które są bardziej zorientowane na karierę i zawodowe spełnienie. Z wiekiem kobiety zwiększa się jednak ryzyko różnych chorób, następuje medykalizacją ciąży.

Szkoleniem wytypowanych nauczycieli (tutorów) w całej Polsce ma zająć się prywatna firma, która wygrała konkurs wart 9.5mld zł. Program, jest częściową Narodowego Programu Prokreacyjnego, przygotowanego w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-20. Jak tłumaczy minister Konstanty Radziwiłł, program ma na celu całkowite odejście od finansowania in vitro, które w walce z niepłodnością jest – tu cytat – „drogą na skróty”.

Nie wiadomo jeszcze czy i ile szkół pozytywnie odpowiedziało na tę propozycję.

Zachęcą dzieci do prokreacji
5.4 (90%) 2 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze