Fot. omiworld

Drugi dzień Kapituły Generalnej misjonarzy oblatów – Eucharystia i sprawozdania

W czwartek 15 września po porannych modlitwach odbyło się spotkanie misjonarzy oblatów biorących udział 37. Kapitule Generalnej. „Wszystko po to, aby lepiej się poznać i wzmocnić więzi braterstwa”.

Kolejne spotkanie miało miejsce po południu. Tym razem jednak oblaci zostali podzieleni według regionów, z których pochodzą. Umożliwiło to dokończenie prezentacji sprawozdań oraz wybranie kandydatów do komitetów wewnętrznych, które będą działać podczas Kapituły (Komisja Sterująca, Komisja Redakcyjna, Komisja Wyborcza i Komisja Finansowa).

>>> Rozpoczęła się 37. Kapituła Generalna Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej

Natomiast o godzinie 17 odbyła się liturgia pokutna ze spowiedziami sakramentalnym dla wszystkich członków Kapituły. Zaraz po niej celebrowano Eucharystię. „Dzień zakończył się radosnym, świątecznym poobiednim spotkaniem” – czytamy na stronie omiworld.org.

www.omiworld.org

„Pielgrzymi nadziei w komunii”

Temat 37. Kapituły Generalnej to: „Stać się pielgrzymami nadziei w komunii”. O. Constant Kienge Kienge, prokurator generalny OMI przy Stolicy Apostolskiej pisał, że jest to punkt wyjścia całej dynamiki Kapituły Generalnej. Ma ona poprowadzić zgromadzenie do nowej świadomości tożsamości i misji jako oblatów w dzisiejszym świecie. „Mamy do czynienia z rzeczywistością świata, w którym ludzie nieustannie doświadczają chwil ciemności, udręki i rozpaczy w obliczu licznych kryzysów zagrażających ich egzystencji. Pandemie, wojny, niepewność i nędza społeczna to wymowne fakty desperacji naszego narodu w marszu ku pełni życia. W dzisiejszych czasach wiadomości płynące do nas z mediów i różne doświadczenia życiowe często sprawiają, że patrzymy w niebo i pytamy jak psalmista: „Skąd przyjdzie pomoc?” (Ps 121). W tym kontekście wielorakich wyzwań egzystencjalnych świat potrzebuje obecności, która przywraca nadzieję. Potrzebuje słów, które dodają ludziom otuchy w ich życiowych wyborach, świadectw, które rzucają światło na wątpliwości, aby działać i angażować się bardziej przekonująco. Krótko mówiąc, współcześni ludzie potrzebują pielgrzyma, który idzie z nimi, potrzebują świadka i nosiciela nadziei. To właśnie na tej drodze mężczyzn i kobiet całego świata oblat, jako pielgrzym ze swoimi braćmi i siostrami, godzi się ofiarować siebie jako obecność Chrystusa i nadziei – napisał o. Kienge Kienge.

www.omiworld.org
Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze