Fot. Katarzyna Stawicka/Oblaci.pl

Kodeń: 95. lat parafialnej orkiestry [+GALERIA]

W bazylice kodeńskiej odbył się jubileusz 95. lecia Kodeńskiej Orkiestry Dętej działającej przy oblackiej parafii. Jej tradycje jednak sięgają dużo dalej.

Już w czasach Jana Fryderyka Sapiehy, w XVIII wieku, istniał zespół muzyczny, który na balkonie kopuły dzisiejszej bazyliki wykonywał pieśni ku czci Matki Bożej.

>>> Żołnierze pielgrzymowali do Matki Bożej Kodeńskiej [GALERIA]

Obecna orkiestra nawiązuje do roku 1927 – powrotu obrazu Matki Bożej Kodeńskiej z wygnania na Jasnej Górze. Tworzą ją głównie kodeńscy parafianie, w tym silna grupa młodzieży. Od wielu lat muzycy towarzyszą procesji obrazu na kalwarię podczas głównego odpustu. Ostatnią cykliczną inicjatywą są koncerty noworoczne.

Galeria (7 zdjęć)
Google News
Bądź na bieżąco z Misyjne.pl!

Obserwuj misyjne.pl w Google News. Dodaj nas do ulubionych, aby nie przegapić najważniejszych treści z kraju i ze świata.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze