Fot. Katarzyna Stawicka/Oblaci.pl
Kodeń: 95. lat parafialnej orkiestry [+GALERIA]
W bazylice kodeńskiej odbył się jubileusz 95. lecia Kodeńskiej Orkiestry Dętej działającej przy oblackiej parafii. Jej tradycje jednak sięgają dużo dalej.
Już w czasach Jana Fryderyka Sapiehy, w XVIII wieku, istniał zespół muzyczny, który na balkonie kopuły dzisiejszej bazyliki wykonywał pieśni ku czci Matki Bożej.
>>> Żołnierze pielgrzymowali do Matki Bożej Kodeńskiej [GALERIA]
Obecna orkiestra nawiązuje do roku 1927 – powrotu obrazu Matki Bożej Kodeńskiej z wygnania na Jasnej Górze. Tworzą ją głównie kodeńscy parafianie, w tym silna grupa młodzieży. Od wielu lat muzycy towarzyszą procesji obrazu na kalwarię podczas głównego odpustu. Ostatnią cykliczną inicjatywą są koncerty noworoczne.







| Galeria (7 zdjęć) |
Bądź na bieżąco z Misyjne.pl!
Obserwuj misyjne.pl w Google News. Dodaj nas do ulubionych, aby nie przegapić najważniejszych treści z kraju i ze świata.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
| Zobacz także |
| Wasze komentarze |
Święty Krzyż: rozpoczął się wielodniowy odpust Podwyższenia Drzewa Krzyża
Mistrzostwa Polski księży w tenisie ziemnym. Wzięli w nich udział także oblaci
25 lat współpracy z łaską [+GALERIA]





Wiadomości
Wideo
Modlitwy
Sklep
Kalendarz liturgiczny