fot. YouTube

Dyrektor Radia Maryja kończy dziś 75 lat

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Ojciec Tadeusz Rydzyk przyszedł na świat 3 maja 1945 r. Po latach zamieszkiwaniach w różnych miastach Polski, Włoch i Niemiec, osiadł w Toruniu, gdzie został liderem medialnej rodziny – Telewizji Trwam i Radia Maryja.

Z okazji 75. urodzin znanego redemptorysty z całej Polski płyną do niego życzenia, szczególnie słuchaczy Radia Maryja i widzów Telewizji Trwam.

O. Rydzyk to założyciel i dyrektor rozgłośni radiowej Radio Maryja oraz Telewizji Trwam, współzałożyciel i prezes zarządu Fundacji Lux Veritatis oraz założyciel i były rektor Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, w której jest przewodniczącym Rady Naukowej i wykładowcą.

8 października 2009 obronił pracę doktorską na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W 2012 ruszyła zainicjowana przez o. Tadeusza Rydzyka budowa Kościoła Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu poświęcona 18 maja 2016.

Ojciec Tadeusz Rydzyk, fot. Wikipedia


W liście z dnia 3 grudnia 2011 r., w związku z obchodami 20. rocznicy istnienia Radia Maryja, papież Benedykt XVI wyraził uznanie dla działalności ewangelizacyjnej ojca Tadeusza Rydzyka i udzielił mu swego błogosławieństwa (w liście nie wspomina się o żadnych antysemickich wypowiedziach na falach Radia Maryja). Reporterzy „Gazety Wyborczej”, Piotr Głuchowski i Jacek Hołub, przygotowali nieautoryzowaną biografię Tadeusza Rydzyka pt. Imperator (wyd. 2013), zdementowali też doniesienia o luksusowym stylu życia zakonnika.

W lipcu 2012 został włączony do konfraterni zakonu paulinów. Był nominowany do Nagrody Kisiela edycji 2012. W 2012 otrzymał Krzyż „Golgota Wschodu” W grudniu 2013 Stowarzyszenie Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym odznaczyło go Krzyżem „Tibi Mater Polonia”

Zobacz także
Wasze komentarze