Zdjęcie: parafia p.w. św. Augustyna w Warszawie, fot. misyjne.pl

Dzień przebłagalny po tragicznej śmierci na terenie parafii

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Parafia p.w. św. Augustyna w Warszawie organizuje dziś dzień ekspiacyjny.

W ten dzień – duchowni, wierni, parafianie oraz wszyscy, którzy chcą przyjść i włączyć się, będą wypraszać Boże przebaczenie za tragiczną śmierć Pana Marka. W ostatni czwartek został on zaatakowany i brutalnie zabity. Doszło do tego przy wejściu na plebanię, gdy wychodził po spowiedzi świętej.

Zdjęcie: wejście na plebanię, fot. misyjne.pl


Parafia św. Augustyna to kościół na warszawskim Muranowie. Po czwartkowych tragicznych wydarzeniach parafianie i mieszkańcy Warszawy zebrali się na modlitwie i czuwaniu. Jak informują duszpasterze, poniedziałek 15 kwietnia ma być specjalnym dniem przebłagalnym. Wierni w Wielkim Tygodniu będą wypraszać Boże przebaczenie za zło, które się dokonało. Wspólna modlitwa ma być też wsparciem dla rodziny zmarłego. Jego synem jest ksiądz archidiecezji warszawskiej.

Zdjęcie: kościół p.w. św. Augustyna w Warszawie, fot. misyjne.pl


O 9:40 (po ostatniej porannej mszy św.) wystawiony został Najświętszy Sakrament. Adoracja potrwa do mszy wieczornej (do godz. 18:30). Odprawione zostaną dwie msze w intencji zmarłego i jego bliskich: o godzinie 12:00 i 18:30. Wystawiona jest też księga kondolencyjna, w której można wpisać słowa modlitwy i pocieszenia.

Łączmy się w modlitwie!

Zobacz także
Wasze komentarze