Dziś obchodzimy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Kościele katolickim obchodzimy dziś  3. Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia – przypomina KEP. Z tej okazji franciszkanie organizują akcję „Czas dla Stworzenia – Season of Creation”, która trwać będzie w parafiach i wspólnotach od 15 września do 15 października.

W ramach swojej inicjatywy Ruch Ekologiczny św. Franciszka z Asyżu (REFA) zachęca wszystkich katolików do organizowania modlitw w intencji ochrony przyrody w parafiach i wspólnotach. Centralnym punktem będzie 4 października – dzień św. Franciszka z Asyżu – patrona ekologów. „Kościół ustanawiając światowy dzień modlitw o ochronę świata stworzonego, zachęca nas do głębokiego nawrócenia duchowego oraz refleksji nad przyczynami kryzysu ekologicznego” – podkreślił o. Stanisław Jaromi z REFA. Dodał, że na portalu www.swietostworzenia.pl zainteresowani znajdą propozycje nabożeństw, rozważania i teksty papieża Franciszka poświęcone tej tematyce oraz modlitwy za wstawiennictwem św. Franciszka z Asyżu.

Z okazji Dnia Modlitw o Ochronę Stworzenia papież Franciszek zapowiedział ogłoszenie specjalnego przesłania, które przygotowywał wraz z prawosławnym patriarchą Konstantynopola, Bartłomiejem. „Zachęcamy wszystkich do zajęcia postawy szacunku i odpowiedzialności wobec stworzenia. Ponadto apelujemy do tych, którzy odgrywają wpływowe role, by usłyszeli wołanie ziemi i krzyk ubogich, najbardziej cierpiących z powodu nierównowagi ekologicznej” – powiedział podczas środowej audiencji generalnej papież Franciszek.

Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia obchodzony jest w Kościele Katolickim od 2015 roku. Został on ustanowiony przez papieża Franciszka w odpowiedzi na trwający kryzys ekologiczny.

Dziś obchodzimy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze