Coptic Orthodox Pope Tawadros II led the funeral for the victims of the bomb that exploded on 11.12.2016 during Sunday Mass in a chapel at Cairo’s main Coptic Cathedral. Please always watermark these pictures when using them online.

Egipt: zabito koptyjskiego lekarza

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W Egipcie zamordowano koptyjskiego lekarza. Jest to już czwarty chrześcijanin zabity w tym kraju w ostatnich dniach. Budzi to poważne obawy w tamtejszej wspólnocie wyznawców Chrystusa, tym bardziej, że świadkowie zeznają, iż mordów dokonano z okrzykiem „Allah Akbar” na ustach.

Do zbrodni doszło w trzech różnych miastach Egiptu, wszystkie jednak ofiary zostały w brutalny sposób zasztyletowane. Oprócz lekarza zginęło małżeństwo chrześcijańskich sklepikarzy oraz znany handlowiec. Ten ostatni zginął, jak stwierdził zatrzymany morderca, ponieważ ośmielał się sprzedawać zakazany przez islam alkohol.

Policja wzmocniła kontrole wokół kościołów i w miejscach, gdzie znajdują się prowadzone przez chrześcijan sklepy i zakłady. Aresztowano też potencjalnych sprawców wszystkich tych mordów.

foto. PKWP

Egipt: zabito koptyjskiego lekarza
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze