Polska vs. Słowenia

El. Euro 2020: słaba gra i przegrana Polaków ze Słowenią

Polacy przegrali ze Słowenią 2:0 w meczu eliminacji Euro 2020. Nasza reprezentacja grała słabo i bez pomysłu.

Selekcjoner po raz kolejny zdecydował się na grę dwójką napastników. Z przodu zagrali oczywiście Robert Lewandowski i Krzysztof Piątek, jednak żadnemu z nich nie udało się wypracować dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Jedyną, ale nieuznaną, bramkę strzelił dla biało-czerwonych Kamil Grosicki po podaniu Roberta Lewandowskiego. Sędzia uznał, że napastnik Bayernu Monachium faulował przy zagrywaniu do partnera.

Bramki dla naszych rywali strzelili Aljaz Struna (35. minuta) oraz Andraz Sporar (65. minuta).

Drużyna Jerzego Brzęczka nadal prowadzi w tabeli, ale nad Austrią ma tylko trzy punkty przewagi.

Słowenia: Jan Oblak – Jure Balkovec, Miha Mevlja, Aljaz Struna, Petar Stojanović – Benjamin Verbić (63. Domen Crnigoj), Jasmin Kurtić, Rene Krhin, Josip Ilicić – Andraz Sporar (86. Denis Popović), Roman Bezjak

Polska: Łukasz Fabiański – Bartosz Bereszyński, Jan Bednarek, Michał Pazdan, Tomasz Kędziora – Kamil Grosicki (70. Jakub Błaszczykowski), Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich (70. Krystian Bielik), Piotr Zieliński – Krzysztof Piątek (76. Dawid Kownacki), Robert Lewandowski