Fatima: ile procent Portugalczyków wierzy w objawienia?

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

62 proc. mieszkańców Portugalii wierzy w objawienia maryjne w Fatimie z 1917 r., wynika z sondażu przeprowadzonego na zamówienie lizbońskiego dziennika “Correio da Manha”.

42 proc. Portugalczyków prosiło już o wstawiennictwo Matkę Bożą Fatimską lub składało Bogu przyrzeczenia za Jej wstawiennictwem. Zaledwie 3 proc. z nich twierdzi, że prośby te nie zostały wysłuchane.

Z tego samego sondażu wynika, że Portugalczycy są podzieleni w swoich opiniach co do charakteru miejscowości Fatima. 46 proc. uczestników twierdzi, że jest ona dla nich miejscem wiary, 41 proc. określa je jako “miejsce handlu”, zaś dla 11 proc. to portugalskie miasteczko nasuwa skojarzenia związane z turystyką.

Objawienia fatimskie są bardzo popularne również wśród licznej portugalskiej diaspory rozsianej po świecie. Raz w roku, w sierpniu, przedstawiciele wspólnot portugalskich emigrantów przybywają na pielgrzymkę do Fatimy.

Częstym jej uczestnikiem jest Jose Camara, emerytowany przedsiębiorca, który przez ponad 40 lat mieszkał w Republice Południowej Afryki. Dotychczas ten 77-letni mężczyzna podarował różnym instytucjom, wspólnotom i osobom indywidualnym na całym świecie ponad 1000 figurek Matki Bożej Fatimskiej.

Fatima: ile procent Portugalczyków wierzy w objawienia?
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze