Fot. cathopic.com

Fatima: już 4,5 mln pielgrzymów od początku roku

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Od stycznia do września br. sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej w Fatimie odwiedziło 4,5 mln wiernych z całego świata. Jak poinformowała jego rzecznik prasowa, Carmo Rodeia, liczba pielgrzymów w analogicznym okresie 2018 r. była równie wysoka.

Wśród wydarzeń, które w tym roku zgromadziły największą liczbę pielgrzymów w Fatimie były majowe uroczystości 102. rocznicy początku objawień maryjnych, a także sierpniowa pielgrzymka portugalskich imigrantów.

>>>Fatima: Matka Boża ujawniła dzieciom, które grzechy są najgorsze

Z szacunków sanktuarium wynika, że wśród grup zagranicznych najliczniejsze przybyły z Hiszpanii, Włoch oraz Polski. W dalszym ciągu zdecydowaną większość pielgrzymów stanowią katolicy portugalscy. Przybyli oni w blisko 300 tys. grupach, podczas gdy obcokrajowcy w zaledwie 2000 grup. – Te liczby potwierdzają, że w stosunku do analogicznego okresu w 2018 r. utrzymuje się zbliżona liczba pielgrzymów. W porównaniu do ostatnich lat różnicę stanowi jedynie wyraźny wzrost liczby grup z kontynentu azjatyckiego, a także liczniejsze grono pielgrzymów z Afryki – poinformowała Carmo Rodeia.

>>>Fatima: setna rocznica cudu słońca [WIDEO]

Zobacz także
Wasze komentarze