fot. Michał Król / Salezjański Wolontariat Misyjny

Fatima: wolontariat młodych coraz bardziej międzynarodowy

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Władze sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie po raz kolejny przeprowadziły akcję wakacyjnego wolontariatu młodzieży. Wyjaśniły, że po rozpoczęciu w ub.r. programu o nazwie SETE w tym roku nastąpiło wyraźne jego umiędzynarodowienie dzięki włączeniu się młodych katolików z Hiszpanii.

Rzeczniczka prasowa sanktuarium Carmo Rodeia oświadczyła, że młodzi wolontariusze podczas letniego pobytu w tym portugalskim miejscu kultu maryjnego mogli pomagać w przyjmowaniu pielgrzymów. „W tym roku w wolontariacie uczestniczyło ponad 60 młodych osób w wieku od 18 do 30 lat” – powiedziała Rodeia.

Młodzież nie jest grupą mocno związaną z sanktuarium fatimskim, choć na jego terenie w ciągu roku organizowane są różnorodne spotkania, m.in. rekolekcje. W 2017 r., w którym obchodzono setną rocznicę objawień maryjnych, w miejscu tym katolicka młodzież z Portugalii spotykała się raz w miesiącu, aby odmawiać wspólnotowy różaniec i uczestniczyć we mszy św. w intencji pokoju. Młodzi ludzie wzięli też masowo udział w pielgrzymce do Fatimy przed wizytą w tym miejscu w dniach 12 i 13 maja 2017 papieża Franciszka.

Zobacz także
Wasze komentarze