Fot. EPA/ALESSANDRO DI MEO

Franciszek: Bóg pragnie zbawienia całego człowieka

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Bóg chce zbawić całego człowieka, duszę i ciało – powiedział papież w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański”. 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Ojciec Święty spotkał się tradycyjnie z wiernymi zgormadzonymi na placu św. Piotra. Nie było dziś natomiast środowej audiencji ogólnej.

Na wstępie Franciszek zaznaczył, że wniebowzięcie z duszą i ciałem jest przywilejem udzielonym Najświętszej Matce Boga ze względu na jej szczególne zjednoczenie cielesne i duchowe z Jezusem. Dlatego Bóg dał jej pełne uczestnictwo także w zmartwychwstaniu Jezusa. Ciało Matki zostało zachowane od zepsucia, podobnie jak ciało Syna.

Papież wskazał, że w tej tajemnicy Kościół ukazuje, iż Bóg chce zbawić całego człowieka, duszę i ciało, gdyż jesteśmy przeznaczeni do chwały. To – „zmartwychwstanie ciała” – jest elementem właściwym objawieniu chrześcijańskiemu – podkreślił Ojciec Święty. Dodał, że jesteśmy powołani, aby służyć i chwalić Boga całym naszym istnieniem, duszą i ciałem, w wielkodusznej posłudze braciom, aby na wieki wychwalać Boga w niebie.

Franciszek: Bóg pragnie zbawienia całego człowieka
6 (100%) 2 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze