epa05707091 Pope Francis attends an audience with the Members of the Diplomatic Corps accredited to the Holy See for the traditional exchange of New Year greetings on January 9, 2017 in Vatican. EPA/ALBERTO PIZZOLI / POOL Dostawca: PAP/EPA.

Franciszek: ludzkość potrzebuje świadków Ewangelii

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Do kontynuowania swej misji i świadectwa wierności Ewangelii zachęcił Franciszek członków Fundacji Papieskiej z USA (Papal Foundation), organizacji katolickiej założonej przez kard. Johna Króla z Filadelfii w 1988 w celu wspierania projektów charytatywnych prowadzonych na całym świecie w imieniu Ojca Świętego.

„Dzisiejszy świat często naznaczony przemocą, chciwością i obojętnością ma wielką potrzebę naszego świadectwa orędzia nadziei w odkupieńczą moc miłości i pojednania z Bogiem, który wypływa z Ewangelii. Jestem wdzięczny za wasze postanowienie, aby wesprzeć wysiłki Kościoła w głoszeniu tego orędzia nadziei, aż po krańce ziemi oraz pracy na rzecz duchowego i materialnego postępu naszych braci i sióstr na całym świecie, zwłaszcza w krajach rozwijających się. Każdy z nas, jako członek żyjącego Ciała Chrystusa, jest powołany do krzewienia jedności i pokoju rodziny ludzkiej i tych wszystkich, którzy ją tworzą, zgodnie z wolą Ojca w Chrystusie. Proszę was, abyście traktując to jako istotną część waszego zaangażowania w dzieło Papal Foundation, modlili się w intencji potrzeb ludzi ubogich, o nawrócenie serc, upowszechnienie Ewangelii i wzrost Kościoła w świętości i gorliwości misyjnej” – powiedział papież.

Franciszek: ludzkość potrzebuje świadków Ewangelii
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze