Fot. EPA/MOHAMMED SABER

Włochy: kolejni uchodźcy korzystają z rad Franciszka

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Kolejna grupa 68 uchodźców syryjskich przybyła do Rzymu korzystając z tzw. korytarza humanitarnego, zorganizowanego przez Wspólnotę św. Idziego we współpracy z Federacją Kościołów Protestanckich we Włoszech oraz resortami spraw zagranicznych i wewnętrznych.

W piątek tą samą drogą przybędzie do stolicy Włoch następne 57 osób. W ten sposób, od lutego ubiegłego roku, dzięki korytarzom humanitarnym do Włoch dotrze już w sumie ponad 800 syryjskich uchodźców, przebywających ostatnio w obozach na terenie Libanu. Nowo przybyli, po skrupulatnej kontroli połączonej z ustaleniem tożsamości każdego i pobraniem odcisków palców, przydzieleni zostali do ośrodków dla uchodźców w całych Włoszech. Organizatorom zależy na tym, aby osoby te mogły możliwie jak najszybciej rozpocząć normalne życie, wziąć udział kursach języka włoskiego i posłać dzieci do szkoły.

System korytarzy humanitarnych gorąco poleca wszystkim papież Franciszek, który w swych wystąpieniach na temat migracji podkreśla, że podróżując w ten sposób uchodźcy nie są narażeni na niebezpieczeństwa, związane z żeglugą morską na wodach Morza Śródziemnego, które nazywa on często jednym wielkim cmentarzem.

14 marca br., na mocy porozumienia z rzymską wspólnotą, przyjęła go Francja, a zainteresowanie okazały też inne kraje Europy.

Włochy: kolejni uchodźcy korzystają z rad Franciszka
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze