domena publiczna/md

Franciszek przez przypadek zatweetował o… nowoorleańskiej drużynie futbolowej. Zachwycił tym amerykańskich kibiców

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Wpis papieża Franciszka na Twitterze na temat nowych świętych Kościoła katolickiego ucieszył kibiców futbolu amerykańskiego. Tweet z 13 października, w którym papież dziękuje Bogu za nowych świętych, opatrzony był hasztagiem #Saints. Nie zauważono przy tym, że ten hasztag wyświetla automatycznie logo zawodowej drużyny futbolowej New Orleans Saints z USA.

Dziś dziękujemy Panu za nowych świętych, którzy poszli drogą wiary i których wstawiennictwa upraszamy – napisał Franciszek na Twitterze. 

Niedawno zawodnik tej samej drużyny został ukarany za.. założenie podczas meczu bandanę z napisem „Sługa Boga”. Dziennik “The Western Journal” podkreśla, że Davis otwarcie przyznaje się do wiary w Boga i publicznie mówi o tym, jak pomogła mu ona pokonać osobiste problemy. Komentując na Twitterze decyzję NFL, zawodnik podzielił się swymi wątpliwościami, gdyż nie wie, czy po zapłaceniu kary będzie mógł nadal nosić chustę z hasłem prochrześcijańskim. Wygląda jednak na to, że gdyby sportowiec chciał ponownie wyznać publicznie wiarę, kosztowałoby go to już co najmniej 14 tys. dolarów.

>> USA: założył podczas meczu bandanę z napisem „Sługa Boga”. Musiał zapłacić dotkliwą karę

NFL zakazuje zawodnikom biorącym udział w rozgrywkach ligowych prezentowania osobistych przesłań. Zazwyczaj piłkarze futbolu amerykańskiego wymalowują swoje „manifesty” pod oczami – za pomocą specjalnej substancji czarnego koloru, którą sportowcy używają do neutralizacji promieni słonecznych i dzięki temu polepszenia widzenia. W przeszłości zawodników karano m.in. za upamiętnienie swoich bliskich zmarłych.

Demario Davis, zawodnik ukarany za opaskę z napisem „Sługa Boga”/wikipedia

Do poniedziałkowego ranka tweet papieża Franciszka zarejestrował 100 000 polubień. „Dziś dziękujemy Panu za nowych świętych, którzy poszli drogą wiary i których wstawiennictwa upraszamy”, brzmiał papieski wpis, który wywołał tyle radości w sieci. Wydaje się, że przyniósł on też szczęście drużynie z Nowego Orleanu, gdyż tego samego dnia wygrała ona mecz z Jacksonville Jaguars wynikiem 13:6.

Zobacz także
Wasze komentarze