Demario Davis, zawodnik ukarany za opaskę z napisem „Sługa Boga”/wikipedia

USA: założył podczas meczu bandanę z napisem „Sługa Boga”. Musiał zapłacić dotkliwą karę

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zarząd National Football League – zawodowej ligi futbolu amerykańskiego – ukarał zawodnika New Orleans Saints dotkliwą karą finansową za to, że założył podczas meczu bandanę z napisem „Sługa Boga”. Wspomagający zawodnik i kapitan „Świętych” Demario Davis musi zapłacić za swój gest 7 tys. dolarów. Dziennik “The Western Journal” podkreśla, że Davis otwarcie przyznaje się do wiary w Boga i publicznie mówi o tym, jak pomogła mu ona pokonać osobiste problemy.

Komentując na Twitterze decyzję NFL, zawodnik podzielił się swymi wątpliwościami, gdyż nie wie, czy po zapłaceniu kary będzie mógł nadal nosić chustę z hasłem prochrześcijańskim. Wygląda jednak na to, że gdyby sportowiec chciał ponownie wyznać publicznie wiarę, kosztowałoby go to już co najmniej 14 tys. dolarów.

NFL zakazuje zawodnikom biorącym udział w rozgrywkach ligowych prezentowania osobistych przesłań. Zazwyczaj piłkarze futbolu amerykańskiego wymalowują swoje „manifesty” pod oczami – za pomocą specjalnej substancji czarnego koloru, którą sportowcy używają do neutralizacji promieni słonecznych i dzięki temu polepszenia widzenia. W przeszłości zawodników karano m.in. za upamiętnienie swoich bliskich zmarłych.

Zobacz także
Wasze komentarze