epa06127917 Pope Francis leads the Angelus prayer from the window of his office in Saint Peter’s Square, Vatican City, 06 August 2017. EPA/GIUSEPPE LAMI Dostawca: PAP/EPA.

Franciszek: spotkanie z Jezusem prowadzi do nawrócenia

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Spotkanie z Jezusem nie jest celem samym w sobie, ale ma prowadzić do autentycznego nawrócenia i stania się na co dzień świadkiem miłości Boga dla wszystkich, a zwłaszcza dla cierpiących, samotnych, doświadczających niesprawiedliwości i przemocy.

Mówił o tym papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański” na placu św. Piotra w Watykanie. Nawiązując do obchodzonego dziś święta Przemienienia Pańskiego, papież zaznaczył, że zaprasza nas ono „na spotkanie z Jezusem, aby służyć braciom”. – Wstąpienie uczniów na górę Tabor prowadzi nas do refleksji nad znaczeniem oderwania się od rzeczy światowych, aby podjąć pielgrzymowanie ku temu, co w górze i aby kontemplować Jezusa – stwierdził Franciszek. Wyjaśnił, że chodzi „o przygotowanie do uważnego i modlitewnego słuchania Chrystusa”, przez poszukiwanie „chwil zażyłości w modlitwie, które pozwalają na posłuszne i radosne przyjęcie słowa Bożego”, a także „medytacji Ewangelii”.

Zdaniem papieża, „okres letni jest opatrznościową chwilą, aby wzmóc nasze zaangażowanie w poszukiwanie Boga i w spotkanie z Panem”, gdyż „uczniowie i studenci są wolni od obowiązków szkolnych i uczelnianych, a wiele rodzin udaje się na wakacje”. – Ważne, aby w okresie odpoczynku i oderwania od codziennych obowiązków można było przywrócić siły ciała i ducha, pogłębiając pielgrzymowanie duchowe – wskazał Franciszek.

epa06127914 Pope Francis leads the Angelus prayer from the window of his office in Saint Peter’s Square, Vatican City, 06 August 2017. EPA/GIUSEPPE LAMI
Dostawca: PAP/EPA.

Wyjaśnił przy tym, że „coraz żywsze ponowne odkrycie Jezusa nie jest celem samym w sobie”, ale prowadzi do „autentycznego nawrócenia”, a także nieustannego dawania świadectwa „miłości jako prawa życia powszedniego”. – Przemienieni obecnością Chrystusa i żarem Jego słowa będziemy konkretnym znakiem ożywiającej miłości Boga dla wszystkich naszych braci, zwłaszcza tych, którzy cierpią, dla samotnych i opuszczonych, chorych oraz wielu mężczyzn i kobiet, którzy w różnych częściach świata są poniżani przez niesprawiedliwość, arogancję i przemoc – podkreślił papież.

Matce Bożej zawierzył „wakacje wszystkich, aby były pogodne i owocne, ale zwłaszcza lato tych osób, które nie mogą spędzić wakacji z powodu wieku, stanu zdrowia lub pracy, trudności ekonomicznych czy innych problemów, aby mimo wszystko były czasem odprężenia umilonym przez spotkania z przyjaciółmi i radosne chwile”.

Fot. PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI

Franciszek: spotkanie z Jezusem prowadzi do nawrócenia
4.8 (80%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze