epa05693891 Pope Francis (C) celebrates the Solemnity of Mary mass in the Saint Peter’s Basilica, Vatican City, 01 January 2017. EPA/ANGELO CARCONI Dostawca: PAP/EPA.

Franciszek: Maryjo, pomagaj nam kroczyć drogą pokoju

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

„Dziękujemy, o Święta Matko Boga! Módl się za nami, pielgrzymami w czasie, pomagaj nam kroczyć drogą pokoju” – modlił się Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański w Watykanie. Nawiązując do dzisiejszej uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi papież wskazał na ścisłe powiązanie Jezusa i Jego Matki.

„Maryja jest tego świadoma, ale nie zamyka się, aby rozważać jedynie swoją macierzyńską relację z Jezusem, ale pozostaje otwarta i troskliwa wobec wszystkich wydarzeń jakie zachodzą wokół Niego: zachowuje i rozważa, bada i pogłębia, jak to nam przypomina dzisiejsza Ewangelia” – powiedział Franciszek. Przypomniał, że Maryja bierze udział w realizacji planu zbawienia Boga, który „rozprasza pyszniących się zamysłami serc swoich, strąca władców z tronu, a wywyższa pokornych, głodnych nasyca dobrami, a bogatych z niczym odprawia”.

„Bóg chce, aby Maryja była nie tylko Matką Jego Jednorodzonego Syna, ale także aby współpracowała z Synem i poprzez Syna w planie zbawienia, aby w Niej, pokornej służebnicy wypełniły się wielkie dzieła Bożego miłosierdzia” – powiedział papież i dodał: „I oto, gdy, jak pasterze, kontemplujemy obraz Dzieciątka w ramionach swojej Matki, odczuwamy, że narasta w naszym sercu poczucie ogromnej wdzięczności Tej, która dała światu Zbawiciela”.

Na zakończenie papież odmówił dziękczynną modlitwę do Matki Bożej:

„Dziękujemy, Święta Matko Jezusa, Syna Bożego! Święta Matko Boga!

Dziękujemy za Twą pokorę, która przyciągnęła spojrzenie Boga;

dziękujemy za wiarę, z jaką przyjęłaś Jego Słowo;

dziękujemy za odwagę, z którą powiedziałaś „oto ja”,

zapominając o sobie, zafascynowana Świętą Miłością,

uczyniona jednym z Jego nadzieją.

Dziękujemy, o Święta Matko Boga!

Módl się za nami, pielgrzymami w czasie;

pomagaj nam kroczyć drogą pokoju.

Amen.”

Franciszek: Maryjo, pomagaj nam kroczyć drogą pokoju
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze