epa06352935 Pope Francis boards a plane for his trip to Myanmar and Bangladesh at the Fiumicino Airport, near Rome, Italy, 26 November 2017. The Pontiff departes for an official visit to Myanmar and Bangladesh from 27 November to 03 December. EPA/TELENEWS Dostawca: PAP/EPA.

Franciszek wyruszył do Mjanmy

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Samolot włoskich linii lotniczych Alitalia A330 „Giotto” z papieżem wystartował o godz. 22.10 z rzymskiego lotniska Fiumicino do Mjanmy. W dniach 26 listopada – 2 grudnia Franciszek oprócz buddyjskiej Mjanmy odwiedzi muzułmański Bangladesz. Jest to jego 21. podróż zagraniczna.

Na lotnisku papieża pożegnał m.in. bp Gino Reali, ordynariusz diecezji Porto-Santa Rufina, na terenie której położony jest port lotniczy oraz dwóch komisarzy rządowych, kierujących obecnie przeżywającą poważne trudności finansowe „Alitalią”

Zdjęcie: PAP/EPA

Samolot w ciągu ponad 10 godz. i 20 minut przebędzie 8584 km a trasa przelotu wiedzie nad Włochami, Chorwacją, Bośnią i Hercegowiną, Serbią, Czarnogórą, Bułgarią, Turcją, Gruzją, Azerbejdżanem, Turkmenistanem, Afganistanem, Pakistanem i Indiami. Tradycyjnie papież wyśle do przywódców tych państw telegramy z pozdrowieniami.

Zdjęcie: PAP/EPA

Przylot na międzynarodowe lotnisko w liczącym ponad 4,8 mln mieszkańców Rangunie, największym mieście Mjanmy i byłej stolicy kraju, planowany jest na godzinę 13.30 miejscowego czasu (8.00 czasu polskiego). Pierwszy dzień pobytu Franciszka będzie dniem aklimatyzacji. Poza oficjalnym przywitaniem na lotnisku przez przedstawicieli władz cywilnych oraz kościelnych z nuncjuszem apostolskim w Mjanmie abp. Paulem Tschang In-Namem, nie będzie żadnych oficjalnych spotkań. Z lotniska Franciszek pojedzie do siedziby arcybiskupa Rangunu, która będzie jego rezydencją w czasie pobytu w Mjanmie.

Więcej o pielgrzymce pisaliśmy w artykule:

Papież jedzie do Mjanmy i Bangladeszu, prosi o modlitwę

Zobacz także
Wasze komentarze