Franciszek: z Jezusem zwycięża życie, zostają pokonane śmierć i grzech
„Z Jezusem życie zwycięża, zostają pokonane śmierć i grzech” – przypomniał papież Franciszek w rozważaniu przed wielkanocną modlitwą Regina Caeli w niedzielę Bożego Miłosierdzia.
Papież podkreślił, że odczytany fragment Ewangelii (J 20, 19-31) mówi nam, iż wierząc w Jezusa, Syna Bożego, możemy mieć życie w Jego imię. Zwrócił uwagą, że posiadanie życia nie oznacza bezmiaru konsumpcji, przyjemności i władzy. „Dziś Ewangelia mówi, że ta pełnia życia, do której powołany jest każdy z nas wypełnia się w Jezusie” – stwierdził Franciszek.
>>> Papież na peryferiach Rzymu. Przybył „z zaskoczenia”
Ojciec Święty zwrócił uwagę, że kiedy Pan Jezus ukazuje uczniom znaki swej męki, są one sposobem wyrażenia miłosierdzia i przebaczenia. „W ten sposób uczniowie widzą i namacalnie dotykają, że z Jezusem życie zwycięża, zostają pokonane śmierć i grzech. I otrzymują dar Jego Ducha, który daje im nowe życie, jako umiłowane dzieci, przepełnione radością, miłością i nadzieją” – powiedział Franciszek.
Papież zachęcił, by przeżywać każdy dzień tak, aby prowadził nas do spotkania z Jezusem, żeby przyzwolić, by On kierował naszym życiem, nawiązanie z Nim żywej relacji.
Po odmówieniu modlitwy „Regina Caeli” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty zachęcił do wytrwałej modlitwy o pokój, a także za ofiary tragicznego wypadku autobusu w RPA. Podkreślił rolę sportu w wychowaniu do rozwoju i pokoju. Pozdrowił też wiernych obecnych na placu św. Piotra.
„Drodzy bracia i siostry. Pragnę przypomnieć osoby, które zginęły w katastrofie autobusu, który wypadł z drogi w RPA kilka dni temu. Módlmy się za nich i za ich rodziny.”
„Wczoraj obchodzony był Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju. Wszyscy wiemy, jak bardzo uprawianie sportu może wychowywać do otwartego społeczeństwa, solidarności, bez uprzedzeń, ale do tego potrzebujemy kierownictwa i trenerów, których celem nie jest tylko zwycięstwo lub zysk. Krzewmy sport, który wspierałby przyjaźń społeczną i braterstwo.”
„Niech nie ustaje nasza modlitwa o pokój: sprawiedliwy, trwały pokój, zwłaszcza dla udręczonej Ukrainy, oraz za Palestynę i Izrael. Niech Duch zmartwychwstałego Pana oświeca i wspiera tych, którzy działają na rzecz zmniejszenia napięcia i sprzyjania gestom, które umożliwiają negocjacje. Niech Pan da przywódcom zdolność do zatrzymania się na chwilę, aby podjąć rokowania, aby negocjować.”
Pozdrawiając pielgrzymów obecnych na placu św. Piotra papież wymieniał między innymi grupy modlitewne, które kultywują duchowość Bożego Miłosierdzia, zgromadzone dziś w sanktuarium Santo Spirito in Sassia, a także licznie obecnych pielgrzymów polskich.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |