Grecja: widok na tymczasowy obóz uchodźców na Bejsbolowym Stadionie Olimpijskim. W 150 namiotach żyje tu ok. 500 uchodźców, głównie z Afganistanu. Fot. PAP/EPA/SIMELA PANTZARTZI

Francja: spłonął obóz dla uchodźców

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Spłonął obóz dla uchodźców w Grande-Synthe w północnej Francji. Wcześniej wybuchły tam bójki między migrantami, a także między nimi i interweniującą policją. Jak poinformowały we wtorek nad ranem lokalne media, co najmniej 10 osób zostało rannych.

W obozie położonym pod Dunkierką doszło w nocy do starć, także z użyciem noży, między Kurdami a Afgańczykami. Gdy do akcji wkroczyła policja, funkcjonariusze zostali zaatakowani przez około 150 uchodźców.

Niemal jednocześnie w wielu miejscach na terenie obozu wzniecono pożary. Ogień ogarnął 300 drewnianych domków. „Wiele z nich spłonęło, wiele jeszcze się pali” – powiedział przedstawiciel lokalnych władz. Wszystkich uchodźców, około 1,5 tys., bezpiecznie ewakuowano.

Obóz w Grande-Synthe utworzono w ubiegłym roku. Wielu przebywających tam migrantów pochodziło w dzikich obozowisk w Calais, gdzie oczekiwali oni na możliwość przedostania się do Wielkiej Brytanii.

Fot. PAP/EPA/SIMELA PANTZARTZI

Francja: spłonął obóz dla uchodźców
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze