Franek z Kalisza wyprowadzi Lewandowskiego na boisko

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Dzisiejszy mecz naszej reprezentacji z Czarnogórą powinien przypieczętować awans biało-czerwonych na przyszłoroczny mundial. Dla Franka z Kalisza będzie to szczególny mecz z jeszcze jednego powodu – wyprowadzi kapitana naszego zespołu na murawę PGE Narodowego. 

– Franek Trzęsowski z kaliskich Sulisławic zmaga się z nieuleczalną jeszcze dziś chorobą genetyczną SMARD1. Chłopiec nie oddycha samodzielnie i porusza się na wózku. Dzielnie jednak radzi sobie z przeciwnościami losu. W niedzielę wieczorem Franek znajdzie się w dziecięcej eskorcie, która na stadionie PGE Narodowym w Warszawie wyprowadzi piłkarzy na mecz Polska – Czarnogóra. Franio będzie towarzyszył samemu Robertowi Lewandowskiemu – informuje portal kalisz.naszemiasto.pl.

Poniżej krótki filmik, który pokazuje „próbę generalną” przed wyprowadzeniem naszych piłkarzy na murawę.

Spotkanie Roberta Lewandowskiego to dla Franka spełnienie marzenia. Jakiś czas temu jego rodzice napisali list do gwiazdy Bayernu Monachium i reprezentacji Polski z prośbą o spotkanie z ich niepełnosprawnym synem. Odpowiedź była pozytywna, ale rodzice do końca trzymali tę informację tajemnicy – to miała być niespodzianka. Potrzebne też były zgody władz stadionu i delegata piłkarskiej federacji.

Zobacz także
Wasze komentarze