Inauguracja roku akademickiego w Seminarium Misyjnym

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W sobotę 7 października br. w Pieniężnie odbyła się inauguracja roku akademickiego Misyjnego Seminarium Duchownego Księży Werbistów.

Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą Mszą świętą po której odbyła się inauguracyjna Akademia. Po odśpiewaniu Bogurodzicy krótkie słowo wygłosił o. rektor Jacek Wojcieszko SVD.
Po sprawozdaniu z działalności naukowej przedstawionym przez o. dra Michała Studnika SVD nastąpił wykład inauguracyjny o. dra Zbigniewa Wesołowskiego SVD zatytułowany: „Życie kardynała Tomasza Tian Gengxin (1890-1967) na tle burzliwego okresu w historii Chin – z okazji jego 50. rocznicy śmierci (24 lipiec 1967)”.

Później odbyły się wykłady gości, w tym również o. dra Marcina Wrzosa OMI, redaktora naczelnego Misyjnych Dróg i portalu misyjne.pl zatytułowany: „Od czasopism do web 3.0. Polskie media misyjne po Vaticanum Secundum”.

Wykłady zakończył koncert organowy Arkadiusza Popławskiego.
Seminarium w Pieniężnie zaczęło powstawać jeszcze w latach 20. ubiegłego wieku jako niższe seminarium. Dopiero od jesieni 1948 r. Dom św. Wojciecha został Wyższym Seminarium Duchownym Werbistów w Polsce. rzez ponad pięćdziesiąt lat seminarium werbistowskie w Pieniężnie dało Kościołowi ponad 600 misjonarzy – kapłanów i braci zakonnych – którzy pracowali i pracują w 60 krajach świata.  Kilku z spośród nich zostało biskupami w Rosji, Papui Nowej Gwinei, Boliwii na Węgrzech czy Ukrainie.

Inauguracja roku akademickiego w Seminarium Misyjnym
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze