fot. unsplash

Gdynia: spowiedź dostępna przez całą noc

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Przez całą noc w parafii Ducha Świętego i św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Gdyni będzie okazja do adoracji i spowiedzi. W adoracji udział wezmą osoby, które uprzednio wpisały się na specjalną listę, tak by w kościele nie było więcej niż pięć osób, spowiedź odbędzie się z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa.

Spowiedzi duszpasterze słuchać będą od 22:00 do 8:00 w sali św. Jana Pawła II, przy biurze parafialnym. Każdy z czterech księży posługujących w parafii dyżuruje po 2,5 godziny.

>>> Spowiedź przez okno [ZDJĘCIA]

Całonocna spowiedź w Wielki Piątek jest już tradycją tej parafii. W tym roku jednak ze względu na okoliczności pandemii konieczne było dostosowanie form tak, by zachować bezpieczeństwo.

– Ludzie są zagubieni, czasami potrzebują rozmowy wsparcia. Dlatego ta nocna spowiedź czy możliwość rozmowy. Sam jako kapelan kolejarzy u nich też widzę taką potrzebę, dziś miałem taka spowiedź… bardzo mocną. Pan Bóg działa. Mam wrażenie, że obecny czas to absolutnie nie czas kary, ale czas łaski.  Tegoroczny Wielki Post każdego z nas zmusił do odbycia wyjątkowych rekolekcji i zadania sobie pytania o to, co jest tak naprawdę istotne i ważne. I w wielu wypadkach okazuje się, że wcale nie to o co tak zabiegaliśmy. Epidemia każdego bez wyjątku uczy pokory – mówi w rozmowie z KAI ks. Piotr Wulgaris, wikariusz.

>>> Oblaci i inni duszpasterze spowiadają „drive-thru” [ZDJĘCIA]

W czasie Wielkiego Postu codziennie od poniedziałku do soboty od 15:00 do 18:00 była adoracja z możliwością spowiedzi na plebanii, a w Wielkim Tygodniu do środy spowiadano w kościele, zachowując środki ostrożności i po każdym penitencie dezynfekując konfesjonał.

Zobacz także
Wasze komentarze