Polska: nominacja gen. Jarosława Miki na Dowódcę Generalnego Polskich Sił Zbrojnych (foto. PAP/Jacek Turczyk)

Gen. Mika: Bóg, honor, ojczyzna – zawsze towarzyszyły mojej służbie

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Słowa Bóg, honor i ojczyzna zawsze towarzyszyły mojej służbie wojskowej i tak będzie do końca – powiedział w środę gen. dyw. Jarosław Mika, po odebraniu w środę aktu mianowania na stanowisko dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych.

„Wyznaczenie mnie na pełnienie obowiązków dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych stanowi dla mnie ogromne wyzwanie. Jest to również dowód zaufania i dowód odpowiedzialności. Panie prezydencie, panie ministrze, serdecznie za to dziękuję” – powiedział gen. Mika. 

„To jest również rys historyczny, dla mnie, w moim życiu zawodowym; jak również ogromna duma dla moich kolegów, przełożonych i podwładnych, którzy przez lata mojej służby wojskowej mnie kształtowali, uczyli, przekazywali swoje doświadczenia. Jest to również wyróżnienie dla żołnierzy i pracowników wojska dowodzonych przeze mnie jednostek, w tym w szczególności 11 Dywizji Kawalerii Pancernej” – dodał. Generał Mika ocenił, że jego nominacja nie byłaby możliwa bez wsparcia jego rodziny. 

„Często swoim żołnierzom powtarzałem i powtórzę raz jeszcze, że etos służby wojskowej, historia, tradycja, w tym także bogata i ciągle żywa historia i tradycja +czarnej dywizji+ zobowiązują do jeszcze lepszej, pełniejszej służby wojskowej” – powiedział.

Nowy dowódca generalny stwierdził, że „słowa wyhaftowane na sztandarach wojskowych, wyryte w kamieniach – Bóg, honor i ojczyzna – zawsze towarzyszyły jego służbie wojskowej i tak będzie do końca”.

foto. PAP/Jacek Turczyk

Zobacz także
Wasze komentarze