epa05775886 Supporters of Bahujan Samaj Party (BSP) listens to BSP supremo and former Uttar Pradesh Chief Minister Mayawati (Not pictured), during an election campign rally in Ghaziabad, Uttar Pradesh, India, 07 February 2017. Indian state of Uttar Pradesh’s 17th Legislative Assembly election will be held from February 11 to March 08 2017 in seven phases and Counting will be held on 11 March. EPA/HARISH TYAGI Dostawca: PAP/EPA.

Indie: demonstracja w Delhi na rzecz uwolnienia porwanego księdza

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W poniedziałek 6 lutego setki ludzi wzięły udział w demonstracji zorganizowanej w Delhi przez diecezję Faridabad i indyjski Kongres Katolicki. Przybyli też na nią do stolicy parlamentarzyści ze stanu Kerala na południu Indii. Uczestnicy pragnęli wpłynąć na rząd federalny, by podjął działania celem przywrócenia wolności indyjskiemu salezjaninowi ks. Tomowi Uzhunnalilowi, uprowadzonemu 4 marca 2016 r. w Jemenie. Był on kapelanem zamordowanych wtedy w Adenie przez islamskich terrorystów sióstr misjonarek miłości św. Matki Teresy.

Ordynariusz Faridabadu abp Kuriakose Bharanikulangara, który wcześniej pracował w watykańskiej dyplomacji, wyraził w czasie manifestacji ubolewanie, że jak dotąd nie widać, by władze cokolwiek robiły w tej sprawie.

Przed Bożym Narodzeniem w mediach społecznościowych pojawiło się wideo, gdzie widać brodatego mężczyznę podającego się za porwanego ks. Toma, który błaga rząd indyjski i papieża o pomoc w uwolnieniu go. Skarżył się przy tym, że nikt nie podejmuje rozmów na ten temat z jego porywaczami.

foto. PAP/EPA/HARISH TYAGI

Indie: demonstracja w Delhi na rzecz uwolnienia porwanego księdza
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze