Glasgow: Marcin Lewandowski broni tytułu halowego mistrza Europy, Ennaoui srebrna

Fantastyczne informacje dotarły z Glasgow! W niedzielę wieczorem Marcin Lewandowski obronił tytuł halowego mistrza Europy w biegu na 1500 metrów. Polakowi pokonanie tego dystansu zajęło 3.42.85 minuty. Po triumfie Lewandowskiego Polska wróciła na prowadzenie w klasyfikacji medalowej.

Świetnie zakończył się też bieg na 1500 metrów kobiet. Srebrny medal udało się wywalczyć Sofii Ennaooui. Lepsza od niej była tylko Brytyjka Muir. Polska w Glasgow zdobyła już sześć medali.

[Aktualizacja] Polska zdobyła kolejny złoty medal! Tym razem w Glasgow najlepsze były nasze biegaczki ze sztafety 4×400 metrów. Mistrzostwo Europy wywalczyły: Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic. Polska kończy mistrzostwa w Szkocji z pięcioma złotymi medalami – i wygrywa klasyfikację medalową!