fot. pixabay

Gorzów Wlkp.: zastrzelono młodą kobietę. Policja szuka sprawcy

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Policja wytypowała podejrzewanego o zastrzelenie młodej kobiety w jednej z pralni w Gorzowie Wlkp. To 26-latek, który znał ofiarę. Trwa obława za mężczyzną – poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

– Policjanci wszystkich policyjnych pionów z woj. lubuskiego zostali postawieni na nogi i zaangażowani w działania poszukiwawcze za 26-latkiem. Napastnik wszedł w środę o godz. 12.55 do pralni przy ul. Owczej i mierząc do pracującej tam kobiety, oddał strzał w jej kierunku. Następnie uzbrojony oddalił się z miejsca zdarzenia – powiedział Maludy.

Dodał, że ofiarą zabójstwa jest 26-latka. Według wstępnych ustaleń sprawca znał ją i działał z zamiarem pozbawienia jej życia. Mimo starań medyków kobiety nie udało się uratować.

Na miejscu zbrodni trwają oględziny z udziałem prokuratora, ekspertów z laboratorium kryminalistycznego oraz śledczych. Prowadzone są również czynności procesowe z udziałem świadków zdarzenia, które są wykonywane pod opieką policyjnego psychologa.

>>> Kolejny kapłan zaatakowany w Turku!

– Skupiamy się na działaniach poszukiwawczych, aby jak najszybciej zatrzymać 26-latka typowanego przez kryminalnych do tego zabójstwa. Najprawdopodobniej oddalił się on z miejsca osobowym autem – dodał rzecznik.

W obławę zaangażowano również policyjnych przewodników z psami, które podejmują trop, ustalając możliwą drogę ucieczki napastnika. Poza tym komunikaty o tej sprawie trafiły do ościennych województw i do niemieckiej policji.

Maludy przekazał, że oddziały prewencji i policyjni kontrterroryści działają w wielu miejscach i są przygotowani na zatrzymanie napastnika.

Lubuska policja sporządza rysopis 26-latka. Wkrótce wraz ze zdjęciem zostanie on opublikowany na jej stronie internetowej, a także stronach innych jednostek policji w regionie.

 

Zobacz także
Wasze komentarze