Historyczne zwycięstwo Polaków w skokach narciarskich

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Takich zawodów drużynowych w historii polskich skoków narciarskich jeszcze nie było. Nasi skoczkowie wywalczyli dziś zwycięstwo w Klingethal w tak fenomenalnym stylu, że zdominowali zawodu również w klasyfikacji indywidualnej.

Wspaniałą formę zaprezentował Maciej Kot, który dwoma długimi na 139 m skokami wywalczył łącznie aż 296,9 punktu. Tuż za nim uplasował się Kamil Stoch z notą 294,8 punktu. Były to dwa najwyższe wyniki w całym konkursie. Dopiero za nimi uplasował się Austriak Stefan Kraft z notą niższą od Kamila o prawie 9 pkt.

Dobre, równe skoki oddali również pozostali reprezentacji Polski – Piotr Żyła i Dawid Kubacki, którzy otwierali drugą dziesiątkę wyników.

Tak dobre skoki Polaków pozwoliły na zdeklasowanie drugich w konkursie Niemców o ponad 40 punktów. To historyczne zwycięstwo jest chyba najlepszym prezentem dla Adama Małysza, który obchodzi dziś 39 urodziny. Jak sam mówi, lepszego nie mógł sobie wyobrazić:

Dzisiejsze zawody to dopiero początek atrakcji w Klingethal. Już jutro odbędzie się tam konkurs indywidualny, gdzie Polacy będą mieli okazję powtórzyć swój wspaniały wynik. Gorąco na to liczymy!

Historyczne zwycięstwo Polaków w skokach narciarskich
6 (100%) 2 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze