Hiszpania: 25 tys. osób na spotkaniu powołaniowym Drogi Neokatechumenalnej

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Ponad 25 tys. osób wzięło udział w spotkaniu powołaniowym zorganizowanym przez Drogę Neokatechumenalną w miejscowości San Pedro del Pinatar koło Murcii, w południowo-wschodniej Hiszpanii.

Wydarzeniu przewodniczył biskup diecezji Kartageny Jose Manuel Lorca Planes, a także inicjator Drogi Neokatechumenalnej Kiko Argüello. W czasie spotkania, odbywającego się w hali sportowo-widowiskowej El Pinatar Arena, Argüello prosił podczas wspólnej modlitwy o powołania do życia kapłańskiego, zakonnego i misyjnego.

Jak poinformowali organizatorzy spotkania w San Pedro del Pinatar, w wydarzeniu wzięła udział głównie młodzież. Wśród uczestników byli przede wszystkim młodzi Hiszpanie, a także Portugalczycy, Francuzi oraz Austriacy.

Charyzmat i zadania w Kościele Drogi Neokatechumenalnej, założonej w 1964 r., zostały rozpoznane przez Stolicę Apostolską jako jedna z form realizacji programu wtajemniczenia chrześcijańskiego w diecezjach i parafiach. Szacuje się, że obecnie Droga posiada około 21,3 tys. wspólnot w 6270 parafiach, działających w 134 państwach świata.

Zobacz także
Wasze komentarze