Hiszpania: arcybiskup Walencji apeluje o walkę z ideologią gender

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Arcybiskup Walencji kard. Antonio Cañizares Llovera wezwał hiszpańskich polityków, dziennikarzy, nauczycieli i rodziców do walki z ideologią gender. Hierarcha zaapelował, aby wspólnoty autonomiczne Hiszpanii nie pozwoliły na wprowadzenie przepisów sprzyjających zatwierdzaniu praw, których domagają się aktywiści LGTB, w tym m.in. edukacji, zgodnie z którą dziecko ma prawo do wyboru płci.

– Poddanie działaniu doktryny gender dzieci należy uznać za podłość. Nie możemy się jednak poddawać. Trzeba aktywnie działać, aby zatrzymać próby narzucenia tej szkodzącej rodzinie ideologii – napisał w piśmie “Paraula” kard. Cañizares, wskazując na polityków, dziennikarzy, nauczycieli i rodziców, jako osoby, które powinny aktywnie walczyć z gender.

Pod koniec grudnia w autonomicznej wspólnocie Walencji zaczęło obowiązywać nowe prawo dotyczące transseksualnych dzieci. Szkoły publiczne zostały zobowiązane do poszanowania ich praw, nakazując placówkom oświatowym udostępnienie uczniom szatni i toalet według płci, z którą się identyfikują. Szkoły zostały też zobowiązane do poszanowania imion transseksualnych dzieci, które złożą one w deklaracjach do dyrekcji placówek oświatowych. Imiona te mogą odbiegać zarówno od personaliów z dokumentu tożsamości dziecka, jak i jego płci biologicznej. Składane przez transseksualnego ucznia deklaracje nie będą mogły być zmienione do czasu, gdy nastąpi oficjalna rejestracja w urzędzie gminy nowych personaliów osoby, a także jej zmienionej płci.

Nowe przepisy przewidują również, że dziecko transseksualne będzie otoczone opieką przed ewentualną przemocą ze strony członków rodziny lub rówieśników z powodu swojego wyboru płci odmiennej od biologicznej.

Hiszpania: arcybiskup Walencji apeluje o walkę z ideologią gender
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze