Hiszpania: Forum Rodzin domaga się ustanowienia ministerstwa rodziny

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Organizacje prorodzinne z Hiszpanii krytykują lidera Partii Ludowej Mariano Rajoya, który nie zdecydował się na stworzenie w swoim nowym rządzie resortu odpowiedzialnego za kwestie dotyczące rodziny. W piątek pozarządowa organizacja Forum Rodziny skierowała do szefa nowego gabinetu pismo wzywające do mianowania ministra ds. rodziny.

– Nasz kraj potrzebuje ministerstwa, które w sposób zarezerwowany wyłącznie dla siebie chroniłoby i wspierało instytucję rodziny – napisał do premiera Hiszpanii szef Forum Rodziny Mariano Calabuig.

Władze hiszpańskich organizacji prorodzinnych krytykując rząd, wskazują na rozwiązania z innych państw Unii Europejskiej. Calabuig zwracając się do Mariano Rajoya odnotował, że ministrów rodziny mają m.in. Słowenia, Niemcy, Austria, Polska, Luksemburg oraz Włochy. – Ministra do spraw rodziny posiada nawet laicka Francja – odnotował Calabuig.

W ubiegły czwartek Mariano Rajoy przedstawił królowi Hiszpanii Filipowi VI swój nowy, drugi już pod swoim kierownictwem rząd. W jego skład wchodzi 13 ministrów, w tym pięć kobiet. Nowy gabinet Rajoya rozpoczyna urzędowanie po dziesięciu miesiącach impasu politycznego. W tym czasie szef Partii Ludowej pełnił tylko funkcje tymczasowego szefa rządu.

Utworzenie drugiego gabinetu Rajoya możliwe było dzięki części deputowanych Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej (PSOE), która nie zagłosowała przeciwko szefowi gabinetu podczas sobotniej debaty w Kongresie nad wotum zaufania. Wcześniej ugrupowanie to blokowało utworzenie hiszpańskiego rządu centroprawicy.

Hiszpania: Forum Rodzin domaga się ustanowienia ministerstwa rodziny
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze