fot. PAP/EPA/Miguel_Paquet

Hiszpania: Kościół wyręcza władze Barcelony w pomaganiu migrantom

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Hiszpańskie media wskazują, że lewicowe władze Barcelony wyręczane są w przyjmowaniu nielegalnych migrantów przez Kościół. Odnotowują, że lewicowa burmistrz Ada Colau i ratusz stolicy Katalonii, podobnie jak i socjalistyczny rząd Pedra Sancheza, pomimo deklaracji o gotowości udzielenia wsparcia nielegalnym przybyszom z Afryki, szczędzą środków na ich ugoszczenie.

Za przykład działań na rzecz migrantów podawany jest tymczasem Kościół i jego instytucje, wśród których wyróżnia się parafia św. Anny w Barcelonie.

Codziennie parafialna ekipa udziela tam pomocy średnio 200 migrantom, głównie Afrykańczykom. Jak poinformował proboszcz parafii św. Anny w stolicy Katalonii Peio Sanchez, poza wydawaniem jedzenia dla przybyszów, mogą oni też odpocząć na dziedzińcu świątyni oraz skorzystać z pomocy punktu medycznego. Duchowny przyznaje, że wśród przybywających do Kościoła migrantów są osoby nieletnie, głównie z Maroka.

Z danych rządu Hiszpanii wynika, że na terytorium tego kraju znajduje się już rekordowa liczba kilkunastu tysięcy dzieci bez opieki, którzy jako migranci przybyli na Półwysep Iberyjski. Wśród nich przeważają obywatele Maroka. Władze w Rabacie jednak systematycznie odmawiają rządowi Hiszpanii przyjęcia swoich nieletnich obywateli w ramach deportacji.

Od stycznia do lipca b. do Katalonii dotarło 1129 nieletnich afrykańskich migrantów bez opieki, głównie Marokańczyków.

Zobacz także
Wasze komentarze