epa06440898 Spanish Civil Guard officials attend to dead migrants after they arrived in a small boat on Bastian de Costa Teguise beach, in Canary Islands, Spain, 15 January 2018. Reports state that on the arrival of the boat emergency workers found six Maghreb migrants dead and two in serious condition. EPA/JAVIER FUENTES Dostawca: PAP/EPA.

Hiszpania: znaleziony ponton z migrantami. Są ofiary. [GALERIA]

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Ponton z migrantami osiadł na mieliźnie w poniedziałek u wybrzeży hiszpańskiej wyspy Lanzarote, w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Zginęło co najmniej siedem osób, a około 20 uratowało się, skacząc do wody – poinformowały policja i straż przybrzeżna.

Ponton zauważył ratownik, który zawiadomił służby. Miało to miejsce około południa czasu lokalnego w pobliżu miejscowości Costa Teguise na wschodzie Lanzarote. Pracownicy służb znaleźli na pokładzie pięć ciał. Najpewniej osoby te zmarły z wyziębienia lub utopiły się. Kolejne ciało odnaleziono w wodzie.

Uratowano też dwóch mężczyzn, którzy wskoczyli do wody. Jeden z nich zmarł po pewnym czasie, a drugi trafił do szpitala. Jego stan lekarze określają jako krytyczny (zdjęcia: Javier Fuentes, PAP/EPA).

Na pokładzie było 27 osób, a wiele z nich ratowało się, skacząc do wody. Służby ratunkowe odnalazły 18 ocalałych, którzy są w dobrej kondycji i jedną osobę, która trafiła do szpitala. Od początku roku do 11-go stycznia do Hiszpanii drogą morską dotarło 285 migrantów, a 16 zginęło podczas przeprawy przez morze. To dane opublikowanych przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji (IOM). Wczoraj obchodzono Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

Hiszpania: znaleziony ponton z migrantami. Są ofiary. [GALERIA]
Oceń ten artykuł

Wasze komentarze