Iga Świątek już w ćwierćfinale French Open

W poniedziałkowy wieczór Iga Świątek pokonała Martę Kostyuk z Ukrainy w czwartej rundzie tegorocznego French Open. Obrończyni tytułu jest już w ćwierćfinale zawodów w Paryżu.

Polka wygrała mecz 2:0, w setach pokonała Ukrainkę 6:3 i 6:4. To 11 z rzędu zwycięstwo Polki w Roland Garros. Polka w Paryżu wygrała 22 sety z rzędu (w 11 meczach na paryskich kortach nie straciła ani jednego seta). Iga jest jedyną zawodniczką z czołowej dziesiątki światowych rankingów, która wciąż walczy z tegorocznym French Open. Jest też jedyną zawodniczką z TOP 8 tegorocznego Roland Garros, która grała już w finale wielkoszlemowych zawodów. Dzisiaj Iga Świątek będzie grała w ćwierćfinale turnieju deblowego. W turnieju singlowym kolejną przeciwniczką Igi Świątek będzie Maria Sakkari (mecz odbędzie się jutro). Greczynka pokonała w poniedziałek Sofię Kenin, która jesienią przegrała finał French Open, w którym walczyła oczywiście z Igą.